Аквамарин - це різновид берилу зеленувато-блакитних тонів. На сонці вицвітає. Його іноді плутають з блідим сапфіром або топазом. Його основна ознака - його двокольоровість, яка проявляється при зміні кута зору.
Вважається, що цей камінь надає сміливість, зберігає єдність подружжя. В давнину вірили, що він здатний забезпечувати безпеку в подорожах і перемогу в морських боях. Аквамарин також використовували при морської хвороби.
Аквамарин здатний полегшити зубну біль, біль у шлунку та печінки. Якщо довго на нього дивитися - покращує зір. Він допомагає при розладі нервової системи і порушення, сприяє виведенню надлишку рідини з організму. В Індії до сих пір вірять, що цей камінь зміцнює дух, дає можливість викривати обмани, тому його можуть носити тільки чесні люди, які ніколи не брешуть.
Назва каменю в перекладі з латинської мови означає "морська вода" ("Laqua" - вода, "marinus" - морський). Ім'я цьому дорогоцінному каменю дав давньоримський мудрець Пліній Старший, хоча сам Пліній і не вживав його: "Найбільше цінуються ті берілли, які своїм кольором нагадують чисту зелень морських вод".
Тоді ж аквамарин став уособлювати собою душу моря, бо, за найдавнішим уявленням, душа ототожнювалася з кров'ю.
Застосування. Хоча аквамарин відомий людям давно, пік його популярності припав на середні століття. Згідно з переказами, завдяки своєму містичному спорідненості з морською водою (а насправді колірному подібністю), аквамаринові амулети охороняли моряків у плаванні.
Здавна аквамарин вважався ідеальним каменем в підвісках і кольє. Душа моря, що лежить на грудях, надає людині додаткові сили, впевненість у собі. А в поєднанні з діамантом аквамарин являє собою єдність двох начал повітря і води. Це наче зірка, що відбивається на поверхні моря, це символ вічності.
Камінь змінює забарвлення не тільки при зміні погоди, але, за старовинними віруваннями, і залежно від настрою його власника. Коли серце господаря і навколишня природа ясні й спокійні, камінь чітко блакитний. При поганій погоді і поганому настрої - зеленувато-синій. Він злегка каламутніє, коли йде любов і душею господаря опановує глибока печаль, а також коли проти власника плетуться інтриги.
Раніше вважалося, що носити його безчесним людям просто протипоказано. В іншому випадку будь-який обман такої людини буде викрито.
Як талісман аквамарин розвиває сміливість і відвагу, попереджає власнику потемнінням або зменшенням прозорості про направлення проти нього брехні і нещирості. Як амулет він охолоджує запал сварок і пристрастей, стабілізує емоційну і розумову сферу. Корисний для зору. Полегшує зубний, шлункову і печінкову біль.
В давнину високо цінувалися індійські аквамарини кольору морської води. Аквамарин носили як талісман, що оберігає життя в далеких подорожах. Вважалося, що чим камінь чистіше і однорідні, тим краще він допомагає в заняттях наукою і філософією.
Лікувальні властивості. літотерапевт стверджують, що аквамарин сприяє посиленню імунітету, очищає організм від шлаків, стабілізує нервову систему. Носіння каменю у вигляді кулона допомагає виліковувати захворювання щитовидної залози. Персні з аквамарином виліковують захворювання шкіри. Сережки знімають головний біль, позбавляють від безсоння і безпричинних страхів.